12.12.2019

Czapki Trucker z siatką, moda wraca

Historia tej legendarnej czapki sięga lat osiemdziesiątych XX w.
Była to czapka szczególnie lubiana przez kierowców ciężarówek, stąd też nazwa Trucker cap. To wtedy Amerykanie, mistrzowie marketingu wpadli na pomysł, że może to być rewelacyjny gadżet promujący biznes.

Ofertę swą skierowali do rolników oraz producentów pasz z nimi związanych oraz lokalnych sklepów. Ich tropem poszli inni. I tak słynna czapka z daszkiem stała się hitem.

Inna nazwa tej sławnej czapki z daszkiem to gimme cap, od angielskiego wyrażenia give me. Czapki z nadrukiem dawano kierowcom, rolnikom , pracownikom fizycznym, mechanikom. Nie tylko skrywała twarz przed słońcem, ale była widoczną reklamą firmy. Działania te przyniosły czapkom z nadrukiem rozgłos i zachęciły firmy z innych branż w inwestycję w ten tani, praktyczny a co najważniejsze bardzo skuteczny gadżet reklamowy.

Moda na truckerki trwa do dziś. Czapki z nadrukami noszą gwiazdy, sportowcy a nawet politycy. Niesłabnąca popularność sprawia, że marketingowcy chętnie sięgają po czapki w celu promocji swojej firmy, wykorzystują je jako prezenty dla klientów oraz swoich pracowników. Moda na truckerki trwa już przeszło 30 lat i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić. Co więcej, reklamowe czapeczki przeżywają swój wielki powrót. Ich niezwykła praktyczność oraz trwałość zachęcają firmy poszukujące efektywnych rozwiązań marketingowych do inwestowanie w czapki z własnym logo.

Budowa czapki przypomina słynna bejsbolówkę. Składa się z sześciu klinów i guzika u góry. Cały przód czapki zrobiony jest z pianki zamiast bawełny. Sprawia to, że jest ona wyższa i sztywniejsza niż inne czapki z nadrukami a dodatkowo tekst na tej powierzchni jest widoczniejszy. Jej tył to siateczka zapewniająca oddychalność , co w pracy w upalne dni stanowi wielka zaletę. O jej funkcjonalności stanowi również regulowany pasek, który sprawia, że jeden rozmiar pasuje w zasadzie każdemu. Na przednim panelu dominowały kiedyś nadruki oraz naszywki związane z branżą rolniczą. Dziś jednak czapki trucker jako nośnik reklamy spotykamy w każdej branży .

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą czapek reklamowych typu trucker.

Z chęcią przygotujemy ofertę reklamową dla Państwa firmy.