23.07.2020

Fullcap, moda czy wygoda

Coraz więcej osób w Polsce słyszało o czapkach typu fullcap. Coraz więcej osób sięga po ten model, ponieważ staje się coraz modniejszy.

Fullcap znana na zachodzie jako flat-brimmed hat charakteryzuje się płaskim daszkiem. Ten aspekt zbliża ją do równie popularnej czapki z daszkiem typu snapback. Co je zatem różni?

Przede wszystkim to, że full capy nie posiadają z tyłu paska umożliwiającego regulację czapki. Sprawia to, że dopierając czapkę trzeba pomyśleć o użytkownikach czapki. Ktoś z długimi włosami , lubiącymi upinać je w koński ogon, nie będzie miał możliwości tego upięcia przy tej czapce. Jednak czapka będzie wyglądać świetnie przy rozpuszczonych włosach.

Daszek w fullcapach jest też nieco bardziej zaokrąglony niż w snapbackach. Cechą charakterystyczną czapek typu fullcap jest emblemat przyklejony właśnie na daszku. Nie można go ponownie nakleić , dlatego część osób nosi czapki z naklejką, która ma świadczy

o jej oryginalności. Cześć osób uważa , że naklejkę należy odkleić. Wybór należy do właściciela.

Tak jak wszystkie popularne czapki tak i ta swoje początki miała a amerykańskim sporcie. W 1954 roku New Era Cap Company wprowadziła nowy model czapki z płaskim daszkiem. Początkowo daszek zaginano, jednak raperzy lat 90 chcąc się wyróżniać pozostawiali daszek płaski. I tak moda trwa do dziś.

Dzisiejszą modę cechuje eklektyzm, dlatego czapki z daszkiem są idealnym połączeniem zarówno sportowych jak i formalnych strojów.

Czapki typu fullcap idealnie nadają się do nadruków loga firmy, haftów, emblematów. Czapki z daszkiem sprawdzą się świetnie podczas branżowych imprezach organizowanych na świeżym powietrzu a także tych o sportowym charakterze.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą czapek typu fullcap.

Z chęcią przygotujemy ofertę Państwa firmie.