11.09.2020

Jak odzież firmowa wpływa na sukces firmy?

Jeśli znacie i obserwujecie największe firmy z interesującej was branży , albo pomyślcie o największych klubach sportowych lub o zawodach zaufania publicznego jak policja czy służba zdrowia zauważycie, że mają wspólny mianownik. Odzież firmowa! Te same czapki z daszkiem, koszulki polo z nadrukiem, polary z logo firmy lub jednakowe uniformy.

Tacy giganci jak Ford, Starbukcs, Amazon, Google i wiele wiele innych z każdej branży biznesu zainwestowało w odzież firmową.

Co było ich celem i dlaczego to takie ważne. Postaramy się odpowiedzieć w tym tekście.

Identyfikacja wizualna marki oraz budowanie świadomości wśród pracowników oraz klientów to integralne części sukcesu. Tego rodzaju kultura korporacyjna to dziś standard, dlatego wprowadzanie koszulek, polówek czy polarów z logo firmy ma olbrzymi wpływ na sukces marketingowy. To jedna z zalet odzieży firmowej. Nie trzeba inwestować w bilbordy.

Poruszający się na zewnątrz pracownicy ubrani w odzież firmową lub uniformy są dla Twojej firmy genialną reklamą. Mogą to być gadżety takie jak czapki z daszkiem czy koszulki z nadrukiem. Może to być kamizelka z logo firmy lub kurtka z nadrukiem. Dotyczy to szczególnie pracowników odbywających podróże firmowe jak np przedstawiciele handlowi, kierowcy, handlowcy. To idealne rozwiązanie dla pracowników pierwszego kontaktu z klientem takich jak pracownicy recepcji, wszelkiego rodzaju obsługa klienta w sklepie, kawiarni, banku czy hotelu. To każdy pracownik, który ma kontakt z Twoim klientem jak ekipy sprzątające, montujące czy remontowe. To oni budują zaufanie oraz pozytywny wizerunek twojej firmy a reklama w odzież świetnie się sprawdza! Klient widząc pracownika w czapce z nadrukiem lub koszulce firmowej z logo, zapamiętuję znakowanie i przy kolejnych zakupach czy inwestycjach z pewnością skieruje swoją uwagę w stronę waszej firmy.

Link do koszulek: https://www.czapkiznadrukiem.com/odziez-reklamowa/t-shirt-z-nadrukiem

Ważnym aspektem jest ujednolicenie wizerunku firmy. Pracownicy zajmujący różne pozycje zawsze mają element wspólny. Może to być logo umieszczone w różnych częściach odzieży firmowej lub kolor, te same czapki z nadrukiem lub firmowe fartuchy. Pracownikowi pokazuje to, że niezależnie jaką zajmuje pozycję jest integralną częścią zespołu. Jest to rodzaj motywowania oraz pokazania pracownikowi, że jest dla nas ważny. Dla pracodawcy taka strategia to świetne rozwiązanie w rozpoznawaniu poruszających się pracowników, szczególnie w ruchliwym środowisku pracy takim jak choćby magazyn.