14.02.2022

W jaki sposób odzież promocyjna może pomóc twojej firmie?

Odzież promocyjna taka jak czapki z logo czy koszulki z nadrukiem są niezwykle popularne. Coraz więcej firm inwestuje w tego typu gadżety, chwaląc się nimi w mediach społecznościowych czy w trakcie obrandowanych eventów. Dlaczego wysokiej jakości czapki reklamowe czy innego rodzaju odzież może pomóc firmie? Odpowiadamy!

Czapki promocyjne czy bluzy z kapturem z logo firmy to gadżety niezwykle popularne. Firmy coraz częściej rezygnują z małych, mało użytecznych rzeczy (np. breloków) na rzecz bardziej przydatnej formy. To nie przypadek, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na taki krok.

Zwiększanie świadomości marki

Przede wszystkim kapelusze słoneczne z logo firmy, czapki promocyjne czy innego rodzaju ubrania obrandowane w logo firmy lub promowanej przez nią marki bardzo mocno wpływają na zwiększenie jej świadomości wśród konsumentów. Obdarowany danym gadżetem klient, ubierając określony strój jest bezkosztowym „nośnikiem reklamowym”. Jednak nie tylko klienci pomagają promować firmę przy pomocy ubrań.

Np. w trakcie eventów promocyjnych, hostessy zaopatrzone w odzież firmową stanowią spójną całość promocji marki i wpływają na zwiększenie jej rozpoznawalności wśród nowych klientów. Warto o tym pamiętać.

Budowanie relacji z klientami

Odpowiednia odzież reklamowa wpływa także na budowanie relacji z nowym lub dotychczasowym klientem. Dodawanie bluzy czy czapki z nadrukiem do zakupionego produktu lub wykonanej usługi, będzie miłym prezentem. Klient poczuje się doceniony i usatysfakcjonowany. Drobne, nieprzydatne gadżety z pewnością nie budzą takich pozytywnych emocji, jak właśnie odzież reklamowa.

Wyróżniona w ten sposób osoba na pewno będzie nosić strój i wpłynie pozytywnie na promocję. Ważne są tutaj walory użytkowe gadżetów w formie ubrań. Czapki z daszkiem z logo mogą przydać się np. podczas letniej wyprawy urlopowej. Klient na pewno doceni taką rzecz.

Przyjazna promocja firmy

Promowanie poprzez gadżety jest mile widziane przez konsumentów. Wpływa na wizerunek marki, daje poczucie profesjonalizmu przedsiębiorstwa i jego nowoczesnego podejścia do reklamy. Jeżeli prowadzisz firmę, to dużo lepiej jest przeznaczyć określone środki na stworzenie własnej „kolekcji” ubrań reklamowych (które mogą być nagrodami w konkursach dla klientów, być świetnym nośnikiem reklamowym podczas eventów promocyjnych czy jako dodatkowy gadżet przy zakupie produktów), niż inwestować w plakaty na słupach reklamowych czy podobne, fizyczne nośniki.

Pamiętaj, że taka inwestycja może znacznie przełożyć się na korzyści finansowe przedsiębiorstwa. Najczęściej zwiększa ona sprzedaż i poprawia wyniki finansowe. Sprawia też, że do firmy przychodzą kolejni klienci, a ci starzy zwracają uwagę na docenienie ich długoletniej współpracy.

Zwróć uwagę na to, aby wybrać odzież o uniwersalnych aspektach promocyjnych. Np. czapki reklamowe pozwolą Ci promować firmę wśród kobiet i mężczyzn, niezależnie od ich gabarytów. To ważne, bo nie wszystkie ubrania Ci to ułatwią!