21.01.2022

Czapki vs kapelusze: jaka jest różnica i co najlepiej spersonalizować?

Personalizowane ubrania mają ogromne zalety. Ułatwiają Ci noszenie zindywidualizowanych ubrań, które podkreślają Twój charakter czy poczucie humoru. Czapka z nadrukiem czy specjalny snapback może być też idealnym prezentem na okazjonalną uroczystość np. na urodziny lub gadżetem firmowym. Jaka jest różnica pomiędzy kapeluszem i czapką? Które z nich lepiej personalizować?

Czapki z logo czy napisem albo kapelusze słoneczne to bardzo popularne gadżety, które spotkasz w różnych miejscach, na wielu eventach reklamowych i imprezach firmowych. Mają wiele funkcji i zastosowań, które możesz wszechstronnie wykorzystać.

Czym są spersonalizowane czapki i kapelusze?

Spersonalizowane czapki promocyjne czy kapelusze to ubrania z naniesionym, określonym drukiem w postaci napisu czy loga. Umieszczone treści mogą mieć charakter humorystyczny, imienny czy marketingowy – wszystko zależy od określonego sposobu wykorzystania danego egzemplarza ubrania.

Personalizację możesz wykorzystać na różny sposób. Najlepiej promować markę swojej firmy, rozdając gadżety w konkursach, na eventach czy w pakietach dla klientów. Niekiedy spersonalizowane czapki promocyjne mogą mieć też jakąś zabawną treść, która będzie związana z Twoją działalnością. Wszystko zależy od potrzeb.

Czapki promocyjne – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Zacznijmy najpierw od standardowych czapek takich jak czapki reklamowe z daszkiem czy czapki z haftem w wersji zimowej. To rozwiązanie, które stosunkowo łatwo spersonalizować, bo powierzchnia takiego elementu jest dość duża i dobrze widoczna.

Kiedy takie czapki z nadrukiem sprawdzą się najlepiej? W trakcie zimowych eventów, podczas kompletowania zestawów gadżetów dla klientów, albo wyposażenia hostess na imprezy (tu np. możesz obrandować osoby prezentujące Twoją ofertę w daszki sportowe).

Pamiętaj jednak, że np. na wydarzenia organizowane latem, na plaży, dużo ciekawszym wyborem będą spersonalizowane kapelusze. Czapki z nadrukiem w zimowych wariantach są też droższe i raczej sprawdzą się w przypadku większego budżetu.

Kapelusze słoneczne z personalizacją – kiedy będą lepszym wyborem?

Kapelusze to zdecydowanie najlepsze czapki na imprezy plenerowe. Są lżejsze, bardziej swobodne i luźne. Sprawdzą się np. podczas wydarzeń organizowanych na plaży, w kurortach nadmorskich czy podobnych miejscach.

Ich wadą jest trudniejsza ekspozycja logo lub napisu. Możesz zwrócić uwagę na kapelusze typu „rybaczka”, który jest półśrodkiem między standardowym kapeluszem promocyjnym (np. słonecznym) a czapką z daszkiem.

Tak naprawdę zarówno spersonalizowane czapki jak i kapelusze są bardzo dobrym rozwiązaniem do wyeksponowania brandu lub określonej treści. Ich przydatność zależy jednak od określenia przez Ciebie funkcji. Zwróć uwagę także na to, co chcesz promować. Niekiedy dany gadżet nie będzie dobrze eksponował większego logotypu lub bardziej rozbudowanego napisu. Warto o tym pamiętać już na poziomie planowania zakupu.